درباره فروشگاه اینترنتی عسل مارکت

فروشگاه اینترنتی عسل مارکت با مدیریت آقای صادق سهوانی خینی، یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه های اینترنتی کشور در حوزه فروش عسل و فرآورده های زنبور عسل می باشد.

صنعت زنبورداری در ایران برابر با آخرین آمار بیش از 70 هزارنفر بهره بردار با 6.5 میلیون کلنی و 80 هزار تن تولید عسل و تولید محصولات متنوع گرده گل ،بره موم ،ژل رویال و زهر زنبور عسل دارد که پراکنشی این تولید در سراسر ایران است. استانهای عمده  و مطرح و توانمند در عرصه زنبورداری می توان اصفهان ،آذربایجان غربی و شرقی و خراسان را نام برد .

عسا مارکت زیر نظر شرکت زنبورداران پیشرو متشکل از چندین بخش فعال در عرصه صنعت زنبورداری است که تحت مدیریت شرکت زنبورداران پیشرو فعالیت خودش را از 5 سال پیش آغاز کرده است .این بخش ها شامل 1-زنبورستان ،2-گروه مجلات زنبورداری به نامهای مجله زنبورداران پیشرو و نشریه پرورش دهندگان ملکه وزنبور ،3-فروشگاه لوازم زنبورداری ،4-فروشگاه عسل و فرآوردههای عسل ،5-بازرگانی بین المللی ، 6-مجله عسل درمانی ،7-آموزش زنبورداری وعسل درمانی به علاقه مندان است .

1-واحد تولید زنبورستان

این واحد در بخش تولید زنبورستان فعال است و مجموعه ای با 1500 کلنی را مدیریت می کند .تولید عسل و فرآورده های زنبورعسل در این مجموعه و اعضا زیر مجموعه انجام می شود .تا محصولات از تولید به مصرف  با زمان کوتاه ه تری به دست مشتری برسد .

2-  گروه مجلات  زنبورداری

نشریات زنبورداران پیشرو  با هدف آموزش و افزایش آگاهی زنبورداران و آشنا شدن به مطالب جدید وبه روز در صنعت زنبورداری به صورت دو ماهنامه وفصلنامه (پرورش دهندگان ملکه وزنبور ) چاپ و منتشر می شود و در اختیار زنبورداران قرار می گیرد .

3-فروشگاه لوازم زنبورداری

واحد فروشگاه ها ی زنبورداران پیشرو با هدف دسترسی آسان و تامین نیاز زنبورداران به لوازم وتجهیزات زنبورداری تاسیس شده که در حال حاضر فروشگاه مرکزی در تهران ،فروشگاه شهرستان دامغان و سه نمایندگی در بخش کن ،کلاله وزنجان را مدیریت می کند .

4-فروشگاه عرضه عسل و فرآورده های زنبور عسل

 واحد فروشگاه عسل که  دارای 10 نوع از بهترین عسل ها است ودیگر محصولات عسل مثل :گرده گل و ژل رویال و بره موم را در معرض فروش قرار داده این واحد همچنین سه فروشگاه عرضه مستقیم عسل و فرآوردهای  زنبورعسل  در تهران دارد و در مناطق اکباتان ،جمالزاده  و دفتر مرکزی  تهران برای عرضه  به مشتریان فعالیت می کند.

 5-واحد بازرگانی بین الملل

این بخش علاوه بر ایجاد هماهنگی با سایر بخش ها به دنبال بازارهای صادراتی در کشورهای همسایه و آسیایی می باشد .طی یک سال اخیر صادرات تجهیزات زنبورداری و عسل به کشورهای عراق و افغانستان فراهم شده است این بخش  برای همکاری بیشتر باسایر بازرگانان وتجار آماده همکاری است .

6-واحد نشریه عسل درمانی

این نشریه با هدف شناساندن عسل و  فرآورده های زنبورعسل به شهروندان و افزایش سرانه مصرف عسل و فرآوردههای زنبور عسل چاپ و منتشر می شود  وبین مردم پخش می شود .یکی از اهداف این نشریه تثبیت جایگاه تولید محصولات زنبور عسل در صنعت زنبورداری است .

7-واحد آموزش

واحد آموزش در دوبخش است :

1-آموزش زنبورداری

2- آموزش عسل درمانی  

آموزش زنبورداری :

این بخش برای گسترش زنبورداری و علاقه مندان به این حرفه هر چند وقت یکبار کلاس های آموزشی  زنبورداری را در مرکزتهران  برگزار می کند .

آموزش عسل درمانی :

آموزش عسل درمانی برای شهروندان بر پایه آموزش وترویج آموزه های خود مراقبتی با عسل وبهرهگیری از فراورده های زنبور عسل برای گسترش سلامتی شهروندان و استفاده کمتر از مواد شیمیای است .