درباره فروشگاه اینترنتی عسل مارکت

فروشگاه اینترنتی عسل مارکت متعلق به شرکت زنبورداران پیشرو ، بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی کشور در حوزه فروش عسل و فرآورده های زنبور عسل می باشد. «ارسال سریع»، «ضمانت بهترین قیمت» و «تضمین اصل بودن کالا» سه اصل اولیه عسل مارکت می باشد که از نخستین روز تاسیس سعی کرده به آن پایبند بوده و با رعایت این سه اصل، همه ساله حوزه‌های تازه‌ای را در فروش اینترنتی این محصولات به دایره‌ی فعالیت خود بیافزاید.

صنعت زنبورداری در ایران برابر با آخرین آمار بیش از 70 هزارنفر بهره بردار با 6.5 میلیون کلنی و 80 هزار تن تولید عسل وتولید محصولات متنوع گرده گل ،بره موم ،ژل رویال و زهر زنبور عسل داردکه پراکنشی این تولید در سراسر ایران است. استانهای عمده  ومطرح و توانمند در عرصه زنبورداری می توان اصفهان ،آذربایجان غربی و شرقی وخراسان را نام برد .

شرکت زنبورداران پیشرو متشکل از چندین بخش فعال در عرصه صنعت زنبورداری است که تحت مدیریت شرکت زنبورداران پیشرو فعالیت خودش را از 5 سال پیش آغاز کرده است .این بخش ها شامل 1-زنبورستان ،2-گروه مجلات زنبورداری به نامهای مجله زنبورداران پیشرو و نشریه پرورش دهندگان ملکه وزنبور ،3-فروشگاه لوازم زنبورداری ،4-فروشگاه عسل و فرآوردههای عسل ،5-بازرگانی بین المللی ، 6-مجله عسل درمانی ،7-آموزش زنبورداری وعسل درمانی به علاقه مندان است .

1-واحد تولید زنبورستان

این واحد در بخش تولید زنبورستان فعال است و مجموعه ای با 1500 کلنی را مدیریت می کند .تولید عسل و فرآورده های زنبورعسل در این مجموعه و اعضا زیر مجموعه انجام می شود .تا محصولات از تولید به مصرف  با زمان کوتاه ه تری به دست مشتری برسد .

2-  گروه مجلات  زنبورداری

نشریات زنبورداران پیشرو  با هدف آموزش و افزایش آگاهی زنبورداران و آشنا شدن به مطالب جدید وبه روز در صنعت زنبورداری به صورت دو ماهنامه وفصلنامه (پرورش دهندگان ملکه وزنبور ) چاپ و منتشر می شود و در اختیار زنبورداران قرار می گیرد .

3-فروشگاه لوازم زنبورداری

واحد فروشگاه ها ی زنبورداران پیشرو با هدف دسترسی آسان و تامین نیاز زنبورداران به لوازم وتجهیزات زنبورداری تاسیس شده که در حال حاضر فروشگاه مرکزی در تهران ،فروشگاه شهرستان دامغان و سه نمایندگی در بخش کن ،کلاله وزنجان را مدیریت می کند .

4-فروشگاه عرضه عسل و فرآورده های زنبور عسل

 واحد فروشگاه عسل که  دارای 10 نوع از بهترین عسل ها است ودیگر محصولات عسل مثل :گرده گل و ژل رویال و بره موم را در معرض فروش قرار داده این واحد همچنین سه فروشگاه عرضه مستقیم عسل و فرآوردهای  زنبورعسل  در تهران دارد و در مناطق اکباتان ،جمالزاده  و دفتر مرکزی  تهران برای عرضه  به مشتریان فعالیت می کند.

 5-واحد بازرگانی بین الملل

این بخش علاوه بر ایجاد هماهنگی با سایر بخش ها به دنبال بازارهای صادراتی در کشورهای همسایه و آسیایی می باشد .طی یک سال اخیر صادرات تجهیزات زنبورداری و عسل به کشورهای عراق و افغانستان فراهم شده است این بخش  برای همکاری بیشتر باسایر بازرگانان وتجار آماده همکاری است .

6-واحد نشریه عسل درمانی

این نشریه با هدف شناساندن عسل و  فرآورده های زنبورعسل به شهروندان و افزایش سرانه مصرف عسل و فرآوردههای زنبور عسل چاپ و منتشر می شود  وبین مردم پخش می شود .یکی از اهداف این نشریه تثبیت جایگاه تولید محصولات زنبور عسل در صنعت زنبورداری است .

7-واحد آموزش

واحد آموزش در دوبخش است :

1-آموزش زنبورداری

2- آموزش عسل درمانی  

آموزش زنبورداری :

این بخش برای گسترش زنبورداری و علاقه مندان به این حرفه هر چند وقت یکبار کلاس های آموزشی  زنبورداری را در مرکزتهران  برگزار می کند .

آموزش عسل درمانی :

آموزش عسل درمانی برای شهروندان بر پایه آموزش وترویج آموزه های خود مراقبتی با عسل وبهرهگیری از فراورده های زنبور عسل برای گسترش سلامتی شهروندان و استفاده کمتر از مواد شیمیای است .